RUWUX ONE GOLD H4 9003 HB2
82,00 €
2X45W | 5800K | 12V | CANBUS
Add products for 128,00 € to cart and get free shipping!
Изчерпан
Description
- Excellent focusing thanks to the LEDs placed on both sides of a thin copper plate - these lights shine without sinking and do not blind the drivers who are moving.
- Easy installation - a compact housing with a removable base allows you to install the bulbs even in the most awkward headlights.
- Perfect cooling – The copper core, the aluminum body and the hybrid system of radiator and fan dissipate the heat.
- Reliability and quality - the components from which RUWUX ONE GOLD LED bulbs are made will not give you a reason to worry about premature failure.
RUWUX ONE GOLD has built-in resistors for trouble-free installation without causing radio or dashboard interference.
Included in the kit
- 2 RUWUX ONE GOLD LED bulbs
- Installation guide
- Warranty card
All products offered by the RUWUX brand have a 24 MONTH WARRANTY.
Additional information
| Weight | 0,4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16×16×10 cm |
| Series | ONE GOLD |
| TYPE | H4 |
| LUMENS POWER | 4500lm |
| Color temperature | 5800K |
| POWER | 45W |
| Operating voltage | 12V |
| Operating time | 50,000 hours |
| Operating temperature | -45°C~+80°C |
| Body material | 6063 aircraft grade aluminum |
| IP protection | IP67 |
| Application | Reflector headlight / Magnifier headlight / Halogen lights |
| Guarantee | 24 months |
Delivery
Each order is delivered by the courier company ECONT EXPRESS to any point in Bulgaria. The value of the order is calculated individually for each product based on its value, weight and volume. The delivery time depends on the customer's address and varies from 1 business day for larger settlements and up to 2 business days for smaller and remote ones, where the supplier does not have an office.
Оценено с 0 от 5
0 reviews
Оценено с 5 от 5
0
Оценено с 4 от 5
0
Оценено с 3 от 5
0
Оценено с 2 от 5
0
Оценено с 1 от 5
0
Be the first to review “RUWUX ONE GOLD H4 9003 HB2” Cancel reply
Related products
92,00 €
Курс: 1 EUR = 1.95583 BGN
SKU:
RWX-24M-55114
57,00 €
Курс: 1 EUR = 1.95583 BGN
SKU:
XWR-240S-28623
92,00 €
Курс: 1 EUR = 1.95583 BGN
SKU:
RWX-24UG-651242
92,00 €
Курс: 1 EUR = 1.95583 BGN
SKU:
RWX-24UG-65121




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.